Şampiyonun kupayla birlikte kazanacağı rakam belli oldu

Süper Lig’de bu akşam Ankaragücü karşısına şampiyonluk maçına çıkan Galatasaray, Başkent’e tam takım gitmişti. İstanbul’a şampiyon olarak dönmek isteyen Aslan’ın kazandığı takdirde şampiyonluk geliri de belirli oldu.

DURSUN ÖZBEK’TEN OKAN BURUK’A TELEFON

Galatasaray’da Lider Dursun Özbek, 23. şampiyonluğun Ankara’ya yakışacağını söyledi. Ankaragücü maçı öncesi Teknik Yönetici Okan Buruk’u arayarak muvaffakiyetler dileyen Özbek, “İlk günden beri Cumhuriyet’in 100. yılında şampiyon olacağımızı söyledik. Bu özel senede şampiyonluğa Ankara’da ulaşacak olmamız sembolik açıdan çok pahalı. Şampiyonluk, Ankara’ya yakışır” dediği öğrenildi. Buruk’un da, Lider Dursun Özbek ile yaptığı görüşmenin akabinde umut verici konuştuğu söz edildi. Başarılı teknik yöneticinin, “Başkanım rahat olun. Bu maça çok âlâ hazırlandık ve motiveyiz. Oyuncularım her şeyin farkındalar ve buna hazırlar” cevabını verdiği bildirildi. Bu ortada Lider Özbek, kadrodan farklı olarak bugün günübirlik Ankara’ya gidecek.

ŞAMPİYONA DÖNEMİN ASİSTİNİ İNTER YAPTI

Süper Lig’de şampiyon ya bugün ya da pazar günü Nef Stadı’nda oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde aşikâr olacak. Ancak ligi tepede bitiren ekip kim olursa olsun Inter sayesinde dönemi 2 hafta geç açacak.

İtalyan devinin geçen haftaki sonuçlarla birlikte ligi birinci 4 içinde bitirmeyi ve Şampiyonlar Ligi’ne katılmayı garantilemesi sonrası Süper Lig şampiyonu Devler Ligi seyahatine 1. ön elemeden değil 2. ön eleme cinsinden başlayacak. 11-12 Temmuz yerini 25- 26 Temmuz’da birinci maçına çıkacak olan temsilcimizin kümelere kalabilmesi için 3 çeşidi geçmesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir