Mossad’ın internet sitesi hacklendi: ‘Büyük bir saldırının hazırlığı’

İsrail dış istihbarat teşkilatı Mossad ile İsrail Ulusal Sigorta Kurumu’nun internet sitelerine siber atak düzenlendiği bildirildi. İsrail’in çeşitli resmi kurumlarının internet sitelerinin ‘Anonymous Sudan’ isimli bir hacker kümesinin siber saldırısına maruz kaldığı belirtildi.

Mossad ve İsrail Ulusal Sigorta Kurumu’nun internet sitelerine erişim sağlanamadığı kaydedilen Yedioth Ahronoth gazetesinin haberinde, kelam konusu siber saldırıyı ‘Anonymous Sudan’ hacker kümesinin üstlendiği aktarıldı. ‘Anonymous Sudan’ isimli küme da Telegram hesabından yaptığı açıklamada, “Bu atak büyük bir hücumun hazırlığıdır” sözlerini kullandı.

Mossad’dan hususa ait bir açıklama yapılmazken İsrail Ulusal Sigorta Kurumu ise resmi internet sitesinin siber atağa uğradığını doğruladı.

ÜNİVERSİTELER DE HÜCUMA UĞRAMIŞTI

The Jerusalem Post gazetesinin 4 Nisan’da yayınlanan haberinde, İsrail’deki önde gelen üniversitelerin internet sitelerinin ‘Anonymous Sudan’ isimli bir hacker kümesinin siber saldırısına maruz kaldığı belirtilmişti.

Söz konusu akın nedeniyle Tel Aviv Üniversitesi, Kudüs İbrani Üniversitesi, Negev Ben-Gurion Üniversitesi, Hayfa Üniversitesi, Weizmann Bilim Enstitüsü, İsrail Açık Üniversitesi ve Reichman Üniversitesinin internet sitelerine erişim sağlanamadığı kaydedilmişti. The Jerusalem Post gazetesi 5 Nisan’daki haberinde, İsrail Kamu Yayın Kuruluşu (KAN), i24 ve Kanal 2’nin siber hücuma uğradığını aktarmıştı.

İsrail medyasında 14 Nisan’da yer alan haberlerde ise, İsrail posta şirketi, ismi açıklanmayan büyük bankalar ve elektrik şirketine siber taarruz nedeniyle kısa müddetli erişim sağlanamadığı tabir edilmişti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir