Fransa’da Ajaccio ve Marsilya taraftarları birbirine girdi

Fransa 1. Futbol Ligi (Ligue 1) gruplarından Ajaccio ile Olimpik Marsilya ortasında bu akşam oynanacak lig maçı öncesinde iki takımın taraftarı ortasında çıkan arbedelerde 5 kişi yaralandı.

Fransız basınındaki haberlere nazaran, Korsika Adası’nda yer alan Ajaccio kent merkezinde, mesken sahibi grup ile Olimpik Marsilya taraftarı ortasında dün akşam arbedeler yaşandı.

Yaklaşık 100 kişinin karıştığı birinci arbedede Marsilya taraftarları bir otele sığınarak, otel terasından Korsikalı taraftarlara yabancı cisimler fırlattı. Güvenlik güçlerinin biber gazı müdahalesiyle son eren olay sonrasında kent merkezinde öteki bir noktada, ikinci çatışma yaşandı. Restoran ve kafelerin olduğu bir sokakta, yüzü maskeli bir taraftar kümesi, masada oturan Marsilyalı futbolseverlere saldırdı.

Yaşanan olaylar sonunda 5 kişi yaralandı. Ajaccio savcılığı, şiddet olaylarına karıştığı gerekçesiyle Marsilyalı bir taraftarın gözaltına alındığını belirtti.

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Ajaccio Belediye Başkanı Stephane Sbraggia, yaşananlardan tasa ve öfke duyduğunu belirterek, bu akşam François Coty Stadı’nda TSİ 22.00’de taraflar ortasında oynanacak ligin son hafta müsabakasının iptal edilmesini talep edeceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir