DİPLOMA DETAYI DİKKAT ÇEKTİ! Cumhurbaşkanı adaylığı başvurusu yapan Fatih Erbakan’ın başvurusunda diploma ayrıntısı…

Kurul, internet sitesinden, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimi’nde seçmenler tarafından cumhurbaşkanı adayı gösterilmek isteyenlerden müracaatları reddedilenler ve eksik evrakı bulunan başvurucularla ilgili kararları yayımladı.

Bu kararlara nazaran, Murat Hakan Uzan ile Cem Cengiz Uzan’ın müracaatlarını, şahsen YSK’ye yapmadığı belirlendi. Murat Hakan Uzan ile Cem Cengiz Uzan’ın müracaatları, müracaatların şahsen değil vekil aracılığıyla yapılması gerekçesiyle reddedildi.

Ayrıca posta yolu ile müracaat eden Hürrem Ayaz’ın müracaatının da birebir münasebetle reddine karar verildi.

Eksik evrak veren adaylar

İrfan Uzun’un mal bildirim formunun eksik olduğu, Davut Turan’ın, fotoğrafının yüksek çözünürlüklü elektronik ortamda hazırlanmış halinin bulunmadığı belirlendi.

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Muhammed Ali Fatih Erbakan’ın yükseköğrenim yapmış olduğunu gösteren onaylı diploma örneği, 6 vesikalık fotoğrafı, fotoğrafının yüksek çözünürlüklü elektronik ortamda hazırlanmış halinin eksik olduğu tespit edildi.

Türkiye İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Ahmet Özal’ın da fotoğrafının yüksek çözünürlüklü elektronik ortamda hazırlanmış halinin ve mal bildirim formunun bulunmadığı belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir