Başkan Aras Kazan’da ‘Akıllı Şehircilik Bodrum’u tanıtacak

Muğla’da Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Uluslararası Kazan Dijital Haftası Forumu’na katılmak için Tataristan’ın başşehri Kazan’a gitti. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve 24 Eylül’e kadar sürecek olan Kazan Dijital Haftası Forumu’na Rusya, Çin, İran, Moldova ve daha birçok ülkeden belediye liderleri, bürokratlar ve bilim insanları katılırken Türkiye’den Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras katıldı.

Forumun bu yılki misyonu, bölgelerin sosyo-ekonomik kalkınma süreçlerinin dijitalleştirilmesi için üç ana itici güç ve kaynak olan “Bilim, İş Dünyası ve Hükümetler Ortasındaki İş Birliği” platformunu genişletmek olarak belirlendi.

Başkan Aras, forumda “Kent İdaresinde Dijital Dönüşüm” isimli bahis alanında “Akıllı Şehircilik Bodrum” sunumuyla uygulanan ve proje evresindeki çalışmalar ile ilgili olarak sunum gerçekleştirecek.

“DİJİTAL GELİŞİMİN YAKINDAN TAKİPÇİSİYİZ”

Dijital çağın ihtiyaçlarını, memleketler arası platformlarda paylaşılan yenilikleri, belediyelerin kent idaresindeki dijital çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Belediye Başkanı Ahmet Aras, yürüttükleri çalışmalar hakkında şunları söyledi:

“Yaptığımız çalışmalar kapsamında, kamu kurum ve kuruluşlarıyla da irtibat ve uyum içerisinde olup muhakkak konsept çerçevesinde Gazi Üniversitesi Kent İçi Ulaşım Teknolojileri Erişebilirlik, Uygulama ve Araştırma Merkezi (KUTEM) ve Türksat ile iş birliği protokollerini imzalamış bulunmaktayız. Kenti tek bir noktadan idare ve kesintisiz haberleşmenin sağlanması emeliyle telsiz bağlantı altyapısının kurulması için de çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz. Belediye içinde de yürüttüğümüz çalışmalar doğrultusunda dijital gelişimin yakından takipçisiyiz. 2023 bütçesi çalışması doğrultusunda teknolojik alandaki gayelerimizi ve vizyonumuzu geliştirecek programları ve gereçleri genişletmek ile ilgili çalışmalarımız da olacaktır.”

Başkan Aras, Kazan’da bulunacağı mühlet içinde Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Kazan Belediye Başkanı Ilsur Metshin ve T.C. Kazan Başkonsolosu İsmet Erikan ile görüşmeler gerçekleştirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir