ADAC Lastik Testi’nin şampiyonu Goodyear Efficientgrip Performance 2!

Goodyear EfficientGrip Performance 2, ADAC tarafından gerçekleştirilen 50. yıl özel yaz lastiği testini birinci sırada tamamladı.

EfficientGrip Performance 2’yi pahalandıran test uzmanları, son derece istikrarlı olarak tanımlandıkları bu lastiklerin her şartta istikrarlı ve itimat veren bir performans sergilediğini tabir etti. Tıpkı vakitte aşınma testlerinde en yüksek puanı kazanan bu lastikler, verimlilik konusunda da en âlâ performansı gösteren lastikler ortasında yer aldı.

Diğer taraftan, test kapsamına yeni bir kriter olarak çevresel bilanço puanı da eklendi. Testin sürüş güvenliği kategorisinde yer alan bu kriter, toplam puanın yüzde 30’unu oluşturuyor.

Goodyear EfficientGrip Performance 2, daha fazla sürüş aralığı sağlarken, Avrupa Lastik Etiketi kriterlerinden Islak Tabanda Yol Tutuş kategorisinde A derecesi dahil olmak üzere yüksek bir performans düzeyi sunuyor. Bir evvelki jenerasyonuna kıyasla şirket datalarına nazaran yüzde 50 daha fazla sürüş aralığı sunan lastik, bu kategoride teste katılan en yakın rakibinden yüzde 20 daha yeterli performans sergiliyor. Bu da en yakın rakibe nazaran toplamda 11 bin kilometrelik ek aralık manasına geliyor.

Goodyear Avrupa Tüketici Eserleri Pazarlama Yöneticisi Sonia Leneveu, bu hususta şunları söyledi; “EfficientGrip Performance 2’nin ADAC tarafından düzenlenen 50. yıl – 50 lastik testinden en düzgün puanı alması bizim için gurur verici. Lastik bölümündeki en kapsamlı testlerden biri olan bu çalışmada elde ettiğimiz birincilik, tüm Goodyear çalışanlarının dalda öncü bir eser geliştirmek için gösterdiği ağır gayretin ispatı niteliğinde.”

Test sırasında 205/55 R16 boyutundaki lastikler Volkswagen Golf 8’de yer aldı.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir